flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Територіальна юрисдикція (підсудність)

 

І. Підсудність справ за вибором позивача (стаття 25 КАС України):

За загальним правилом, якщо інше не визначено КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.

Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Тобто,  якщо КАС України не визначає територіальної підсудності адміністративної справи, така справа розглядається адміністративним судом за вибором позивача.

ІІ. Підсудність справ за місцем проживання або місцезнаходженням відповідача (стаття 26 КАС України):

Позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Позови до юридичних осіб пред’являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

ІІІ. Виключна підсудність (стаття 27 КАС України):

        вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

 

IV. Підсудність справ, у яких однією із сторін є суд або суддя (стаття 28 КАС України):

Підсудність справи, у якій однією із сторін є суд або суддя суду, до підсудності якого віднесена ця справа за загальними правилами, визначається ухвалою суду вищої інстанції, постановленою без повідомлення сторін.

Підсудність справ, у яких однією із сторін є Верховний Суд або суддя цього суду, визначається за загальними правилами підсудності.

 

Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.