Задати питання
flag Судова влада України

 

    Львівський апеляційний адміністративний суд розпочав свою діяльність 2 квітня 2007 року. На початку діяльності  повноваження суду поширювалися на територію восьми областей України: Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей. Після створення Вінницького та Житомирського апеляційних адміністративних судів, Львівський апеляційний адміністративний суд поширює свою юрисдикцію на п’ять областей - Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську та Тернопільську.

    Фактично, Львівський апеляційний адміністративний суд в порядку апеляційного провадження здійснює перегляд  рішень (постанов, ухвал), винесених у порядку Кодексу адміністративного судочинства України  окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів що належать до його юрисдикції, як адміністративних судів першої інстанції. 
   Суддівський корпус ЛААС складає 44 судді. Штатним розписом передбачено суддівський корпус у складі 51 особи.  У суді створені і діють 4 судові палати.

     Працівників апарату суду – понад  200 осіб.

   Приміщення Львівського апеляційного адміністративного суду складає  комплекс будівель на вул. Саксаганського, 13 - вул. Стецька, 13 у м. Львові. Юридична адреса: 79005, м.Львів, вул. Саксаганського, 13

.

Будинок Львівського апеляційного адміністративного суду

   

   Львівський  апеляційний  адміністративний суд працює  у приміщенні, що є пам’яткою архітектури.  Будинок №13 на вул. Саксаганського у Львові запроектований за наказом  Австро-Угорського уряду на початку 10-х років ХХ сторіччя як адміністративну споруду для державних фінансових органів Галичини. Співавтором розробленого у Відні проекту є  відомий львівський архітектор часів Австро-Угорщини Міхал Улям. У зв’язку із різними політичними подіями початку ХХ сторіччя будівництво будинку завершилося лише у 30-х роках. З різних історичних  джерел відомо, що до 1939 року тут розміщувалися Окружна палата державного контролю та прокураторія.  Після Другої світової війни будинок було передано у користування військовим і до 2007 року тут базувався штаб  Повітряного командування «Захід» ЗС  України. 

   У 2007 році Львівська міська рада передала це приміщення у користування Львівському апеляційному адміністративному суду на умовах договору  позички терміном на тридцять років.

   Загальна площа приміщення  - 6597,7 кв. м. На сьогодні задіяно 3834,7 м.кв., на 01.01.2016 невідремонтованими залишаються 2763 м. кв. загальної площі будівлі.