Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Податківці повинні ретельніше готувати позовні заяви та подання до суду, з’являтися в судові засідання, ширше використовувати можливість розгляду справи в письмовому провадженні, активніше використовувати процесуальні можливості ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України у справах про стягнення податкового боргу, дотримуватися процедури стягнення податкового боргу, дотримуватися строків зверненя до суду, своєчасно і в повному обсязі виконувати ухвали суду про витребування доказів. Такі рекомендації зазначені у резолюції науково-практичного семінару на тему: «Особливості розгляду та вирішення адміністративних справ, що виникають з податкових правовідносин», який відбувся у Львівському регіональному відділенні Національної школи суддів України за участі суддів Львівського окружного адміністративного суду, Львівського апеляційного адміністративного суду і представників органів ДПС.
Під час семінару обговорено проблемні питання, застосування арешту майна та коштів платника податків, практичного застосування податково-правових доктрин при формуванні доказової бази за наслідками відпрацювання ризикових суб’єктів господарювання, доказування фіктивної господарської діяльності, процесуальних аспектів стягнення податкового боргу, застосування пені, визначення податкових зобов’язань з окремих видів податків та зборів.
Від Львівського апеляційного адміністративного суду у заході взяли участь секретар судової палати у податкових справах, суддя Ігор Олендер та суддя Ігор Запотічний. Підсумовуючи дискусію суддів та податківців, суддя Ігор Олендер зауважив: «Додержання органами ДПС вироблених під час круглого столу рекомендацій, дозволить суддям вчасно та більш якісно розглядати податкові справи. Суддя виносить рішення на підставі наявних і поданих суду доказів, а не припущень чи здогадів сторін. Тому податкові інспектори, юристи повинні обґрунтовувати свої дії належними доказами, а також використовувати всі передбачені законом процедури для отримання таких доказів і подавати їх вже на етапі підготовки судових справ до розгляду. Поряд з цим, судді також повинні активніше застосовувати принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи і з власної ініціативи витребовувати докази, яких на їх думку не вистачає для прийняття справедливого і обґрунтованого рішення». Суддя Олендер також наголосив, що судді розуміють, що податківцям потрібно наповнювати державний бюджет, однак завдання суду простежити, щоб таке наповнення відбувалося законно і без порушення прав сумлінних платників податків»
Прес-служба ЛААС