Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
14 грудня 2015 року за ініціативи проекту «Відритий Суд» в партнерстві з Верховним Судом України та WNISEF в Україні вперше пройшов Міжнародний Форум Правосуддя. Учасниками заходу стали представники проектів ЄС та USAID, органи державної влади, посли Австрії, Бельгії, Грузії, голови іноземних бізнес палат та Бізнес омбудсман України. Участь у роботі форуму прийняли також голови вищих, апеляційних та місцевих судів, юридичні фірми, а також визнані експерти у галузі права та керівництво вищих навчальних закладів.
Львівський апеляційний адміністративний суд на Форумі представляла прес-секретар суду Ольга Давид, якій було надано слово. Вона, зокрема наголосила, що відкритість правосуддя є важливою не лише для системи судочинства, а й для суспільства загалом, оскільки саме народ України найбільше потребує чесного і справедливого суду, якому можна довіряти. Натомість ті, хто розгорнув фактично інформаційну війну проти судової системи, найменше зацікавлені у зміцненні довіри до судів. Вона також зауважила, що громадські ініціативи допомагають судам реформуватися в інтересах громадян тільки тоді, коли конструктивна критика супроводжується пропозиціями щодо вдосконалення роботи та співпрацею у реалізації таких рекомендацій. Свій виступ Ольга Давид підтвердила результатами опитування за методологією Карток громадянського звітування, а також результатами співпраці ЛААС в межах проекту РБГФ «Право і Демократія» щодо покращення доступу до правосуддя для громадян з інвалідністю по зору і слуху.
Керівник проекту «Відкритий Суд» Станіслав Батрин, сьогодні важливо відійти від безвідповідальних заяв і створити стандарти правосуддя, які єдині для судді, прокурора та адвоката. Недотримання таких фахових стандартів має призводити до того, що такий представник правничої професії має бути позбавлений права займатися справою або обіймати посаду. Такий наслідок має бути невідворотним, і саме проект Відкритий Суд всеціло будується навколо уявлення суспільства про репутацію та історію кожної людини. Сама ж відео фіксація судових справ призводить до накопичення досьє роботи судді, прокурора, адвоката. Кожне відео з суду стає частиною ділової історії людини. В ході заходу проектом «Відкритий Суд» у вигляді відеоматеріалів з залів судових засідань було продемонстровано приклади негативного та позитивного правосуддя в Україні з висвітленням критичної поведінки суддів, прокурорів, адвокатів, яка відповідає або не відповідає стандартам професії. Відеоматеріали були отримані в результаті проведення конкурсу «Репортер Відкритого Суду» у період з жовтня по грудень 2015 року.