flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Львівський апеляційний адміністративний суд не скасовував заборону комуністичної символіки

06 серпня 2015, 17:07

Львівський апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Львівського окружного адміністративного суду 13 червня 2013 року , яким визнано незаконною  та скасовано ухвалу Львівської міської ради від 25. 04.2013 року №2293» про заборону використання окупаційної символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території Львова» в частині заборони використання на території Львова символіки неіснуючої держави – СРСР, комуністичної символіки на будівлях державних установ і комунальних підприємств м. Львова, під час проведення масових заходів.

На думку суддів ЛААС у 2013 році суд першої інстанції прийшов до правильного рішення про те, що Львівська міська рада під час прийняття згаданої ухвали перевищила свої повноваження і прийняття такого рішення не належало до компетенції Львівської міської ради як органу місцевого самоврядування.

Як прокоментувала подію прес-секретар суду Ольга Давид, «апеляційний суд переглядає законність прийнятих судом першої інстанції рішень на підставі нормативних актів, які діяли саме на момент прийняття рішення відповідними суб’єктами владних повноважень. На час прийняття згаданої ухвали Львівської міської ради діяв закон «Про увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років» від 20.04.2000 року, який втратив чинність лише  21.05.2015 року. Існує також відповідна практика Вищого адміністративного суду України. Водночас сьогодні в Україні діє Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 2015 року, яким врегульовано питання, які підіймала Львівська міська рада у 2013 році. Можна лише аплодувати далекоглядності Львівської міської ради, яка ще у 2013 році прийняла таке важливе політичне рішення, однак, на жаль, з правової точки зору воно було передчасним».